Реалізація проекту в Радивилівській ОТГ за підтримки УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ

Автор: Відділ освіти
Дата: 2.11.2018

У Радивилівській об’єднаній територіальній громаді з ініціативи Радивилівського міського голови Миколи АракеловичаКарапетяна уже доброю традицією стала участь у проектах, грандах, інших подібних заходах, які залучають додаткові кошти для розвитку об’єктів місцевої інфраструктури. За таким форматом працюють усі органи місцевого самоврядування у світі і це є нормальною європейською практикою. Для того, щоб залучати громадськість, особливо молодіжні організації, які у нашому регіоні поки що є малоактивними, власне і потрібна така діяльність і такі формати роботи працівників культурно-мистецьких установ, що і взяла на озброєння у власній діяльності директор Радивилівського історичного музею Олеся Богданівна Шикало.

Врамках проекту «Об’єднання майстрів декоративно-прикладного та художнього мистецтва Радивилівщини при історичному музеї для представництва в туристичній галузі, успішної реалізації сувенірної продукції та популяризації традицій та звичаїв українського народу», що реалізовується за кошти гранту Українського культурного фонду, відбувся круглий стіл «Знай наших» за участю майстрів та художників, представників влади, УКФ, волонтерів Корпусу Миру, ЗМІ та громадських активістів. Загалом захід відвідали більше 30 учасників. Після реєстрації розпочалося знайомство та представлення кожного з оголошеною причиною візиту. У  пізнавальній дискусії «Традиції та експерименти в декоративно-прикладному та художньому мистецтві» взяли участь: Ростислав Воронко – художник, уродженець нашого краю, який проживає в Німеччині, Ольга Круглик – кераміст з власним бізнесом, Оксана Петровська – вільний художник та ілюстратор дитячих книжок, Ірина Ковалевська – начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді  та спорту Радивилівської міської ради, Валентина Ківельова – керівник гуртків Будинку школяра, Мар’яна Олійник – ткаля та учасник ГО «Центр дослідження і відродження Волині», Олеся Шикало – директор музею. Загалом дискусія мала пізнавальний характер, було представлено різні напрямки декоративно-прикладного та художнього мистецтва та його вплив на наше життя в минулому та в сьогоденні.

Відвідувачі отримали вичерпну інформацію про проект та його фінансування. Представник Українського Культурного Фонду – Ольга Запорожець закликала громадськість до  реалізації своїх ідей через написання проектів для участі у конкурсі грантів Українського культурного фонду. На сторінці Українського Культурного Фонду у фейсбуці нею висловлено позитивне враження після відвідин Радивилівського історичного музею, знайомства з найкреативнішою та найініціативнішою громадою краю, майстрами (художниками, музикантами, майстрами з ткацтва та лозоплетіння), начальником відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Радивилівської міської ради І. М. Ковалевською, волонтерами із США Алекс Полк та Тоні Феном. Насамкінець представниця Українського Культурного Фонду дякує директору Радивилівського історичного музею Олесі Шикало за плідну співпрацю, чудову організацію та гостинність

Серед учасників, крім творчих майстрів, активними були і представники місцевих закладів: школи мистецтв, бібліотеки, служби молоді. Гарного позитивного настрою додала до зустрічі викладач по класу бандури – Юлія Райтер.

Як і було заплановано, відбулися майстер-класи за досить незвичними напрямками мистецтва – карвінг або фударт та флористика. Майстрині Наталія Бурмай (оформляє фуршети до свят) та Катя Тютюнник (має власну квіткову кав’ярню)зацікавили усіх присутніх своєю творчістю.

Воркшоп (колективне навчання) із темою «Планування діяльності Центру збереження традицій» викликав неймовірний сплеск емоцій. Учасники поділилися на три команди для обговорення поставленого завдання. Була подана велика кількість пропозицій, виголошені цікаві ідеї  про діяльність та напрямок роботи Центру. Нестандартні рішення проблем запропонували волонтери Корпусу Миру – Алекс Полк та Тоні Фен. Перекладач Наталія Зламан озвучила ідеї іноземців, які одразу підтримали представники творчої громадськості нашого міста. Слушні пропозиції поступили від гості заходу – Марії Браславець, яка займається волонтерством та поширенням сучаних мистецьких ідей у культурнийпростір регіону. Зібрані пропозиції та побажання будуть застосовані в діяльності Центру та в плануванні роботи.

Захід відбувся завдяки ініціативним та креативним представникам громади нашого міста, кількість яких, сподіваємось, з часом збільшуватиметься.

  У рамках проекту планується провести модернізацію виставкового залу музею та провести креативний захід із залученням майстрів громади. Окрім цього буде видано буклет.